سایتهای مرتبط با ما

اجرای کناف با قیمت مناسب

اجرای کناف درعراق وسراسردنیا

تبلیغات

کاغذ دیواری انواع و طرح و رنگ آن :

امروزه استفاده از کاغذ دیواری در منازل رونق زیادی یافته است (www.knaufir.net)و علت آن هم به دلیل وجود تنوع زیاد در رنگ ̜ طرح و شکل و جنس کاغذ دیواری می باشد.

در چند دهه اخیر بیشتر استفاده از رنگ و رنگ روغن برای دیوارها مرسوم بوده است اما امروزه به دلیل کوچک بودن خانه ها و محدود بودن فضا و هم چنین محدود بودن وقت و زمان اعضای خانواده رنگ رنگ و رنگ روغن دیگر کاربرد ندارد بنابراین استفاده از کاغذ دیواری برای دیوارها بسیار مرسوم شده است.

از جمله مزیت های کاغذ دیواری نسبت به رنگ و رنگ روغن نصب سریع و راحت و بدون دردسر آن می باشد ̜ هم چنین قابلیت شست و شو و ضد آب بودن آن از دیگر مزیت های آن می باشد(www.knaufir.net) و از همه مهم تر کاغذ دیواری نسبت به رنگ و رنگ روغن حساسیتی ایجاد نمی کند چون هستند افرادی که به بوی رنگ و رنگ روغن حساسیت دارند.

ما (گروه اوج هنر اصفهان) در این مقاله برحسب تجربه خود نکاتی را در مورد انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری مطرح می کنیم که خواندن آن را به تمامی افراد خوش سلیقه و خوش ذوق توصیه می کنیم تا نه تنها از انتخاب کاغذ دیواری پشیمان نشوند بلکه از حسن انتخاب خود خرسند و خوشحال باشند.

نکته ی 1- هماهنگ بودن رنگ وسایل خانه با رنگ کاغد دیواری :

توجه به این نکته خیلی ضروری می باشد که رنگ کاغذ دیواری را متناسب با وسایل خانه انتخاب کنید (www.knaufir.net)زیرا عدم هماهنگی رنگ این دو با هم موجب بی نظم نشان دادن منزل شما و هم چنین آشفتگی شود.

اما وقتی رنگ وسایل خانه با رنگ کاغذ دیواری هماهنگ باشد هم باعث می شود فضای خانه شما بزرگ تر جلوه کند و هم نظم و ترتیب خاصی به منزل شما می دهد.

نکته ی 2 هماهنگی چیدمان منزل با طرح و نقش کاغذ دیواری :

شاید از نظر خیلی افراد این مورد قابل توجه نباشد که چیدمان منزل با طرح کاغذ دیواری هماهنگ باشد اما قابل توجه می باشد که بسته به نوع چیدمان منزل شما طرح کاغذ دیواری متفاوت است.

به طور مثال برای چیدمانی به سبک فانتزی و ساده از کاغذ دیواری با طرح و نقش ساده استفاده شود و اگر مبلمان شما چوبی است از کاغذ دیواری با نقش های برجسته و ترجیحا شلوغ استفاده کنید.(www.knaufir.net)

نکته ی 3 ارتفاع سقف کاذب خانه :

استفاده از کاغذ دیواری هایی که دارای خطوط افقی بلند هستند را برای خانه هایی که دارای سقف کاذب بلند می باشد ̜ را توصیه می کنیم زیرا با این کار هم ارتفاع سقف را کوتاه تر نشان می هید و هم چیدمان منزلتان را فانتزی و شیک.

اگر سقف خانه شما کوتاه است از کاغذ دیواری هایی با طرح و نقش خطوط عمودی استفاده کنید تا ضمن بزرگ نشان دادن منزل صمیمیت و آرامش را به خود و اعضای خانوادتان ببخشید ̜ البته برای این کار راه کار دیگری هم وجود دارد و آن هم استفاده از کاغذ دیواری هایی با نقش و نگار گل های ریز با رنگ ملایم است. (www.knaufir.net)اما اگر به دنبال هیجان و شور و نشاط و انرژی هستید استفاده از کاغذ دیواری هایی با رنگ تند و ترجیحا براق که دارای اشکال هندسی خاصی هستند را تووصیه می کنیم.

نکته ی 4 هماهنگی کفپوش با کاغذ دیواری :

معمولا کفپوش و کاغذ دیواری را مخالف هم باید تهیه کرد بدین ترتیب که اگر کفپوش منزل شما ساده و بدون هیچ طرح و نقشی است باید از کاغذ دیواری با طرح و نقش شلوغ استفاده کنید و بر عکس یعنی اگر کفپوش منزلتان طرح دار می باشد ترجیحا از کاغذ دیواری با نقش و نگار ساده استفاده کنید تا زیبایی و نظم و ترتیب منزل شما صد چندان شود.(www.knaufir.net)

نکته ی 5 ارتباط میان شخصیت افراد با رنگ و طرح کاغذ دیواری :

اگر فردی تنوع طلب هستید استفاده از کاغذ دیواری طرح دار هرگز به شما توصیه نمی شود زیرا این مدل کاغذ دیواری هماهنگ کردنش یا وسایل و نوع چیدمان منزل کاری بس دشوار و خسته کننده است و پس از مدتی شما از کاغذ دیواری دل زده و دلسرد می شوید.

استفاده از کاغذ دیواری های ساده که دارای یک طرح ساده و یا رنگ ملایم هستند را به افراد تنوع طلب پیشنهاد می کنیم تا هم به راحتی با وسایل و نوع چیدمان هماهنگ شود و هم خود افراد از انتخاب خود لذت ببرند.(www.knaufir.net)

نکته ی 6 متراژ دیوارها :

هر کاغذ دیواری بسته به نوع جنس ̜ طرح و رنگ آن قیمت های متفاوتی دارد و از آنجایی که کاغذ دیواری به شکل رول با عرض های مختلفی در بازار موجود می باشد و باتوجه به اینکه دیوار اتاق ها یک سطح نمی باشد و دارای ستون ̜ دیوار کاذب و ....... می باشد ̜ (www.knaufir.net)شما خود نمی توانید تخمین بزنید که چه متراژی از کاغذ دیواری نیاز است ̜ پس باید این کار را به عهده نصاب های کاغذ دیواری بگذارید تا آن ها با تخمین درست متراژ دیوارها هزینه گزافی روی دست شما نگذارند.

البته قابل توجه است که حتما مقداری رول اضافه کاغذ دیواری تهیه کنید تا در صورت آسیب دیدن ̜ پارگی ̜ خراب شدن و مخدوش شدن کاغذ دیواری از آن استفاده کنید و برای پیدا کردن کاغذ دیواری دچار مشکل و دردسر نشوید.

نکته ی 7 کاغذ دیواری مرغوب :

کاغذ دیواری مرغوب و با جنس خوب باید دارای ویژگی های زیر باشد :

1 7 ضد آب و قابل شست و شو با مواد شوینده باشد.

2 7 در برابر کشش و پارگی مقاوم باشند.

3 7 روکش کاغذ دیواری از جنس وینیل (vinyl) باشد و وزن آن حدودا 300 الی 450 گرم در متر مربع باشد.

(وینیل نوعی از مصالح ساختمانی است که دارای عمر طولانی و کاربرد فراوان می باشد)

عموما پوشش کاغذ دیواری ها از جنس وینیل می باشد که همین موجب ضد آب بودن و قابل شست و شو بودن آن می باشد. حال برخی از کاغذ دیواری ها پوشش پشت آن از جنس وینیل است که در مقایسه با کاغذ دیواری که روکش آن از جنس وینیل می باشد ̜ دارای مقاومت کمتری نسبت به شست و شو و ضد آب بودن است.(www.knaufir.net)

کاغذ دیواری که پوشش خارجی آن از جنس وینیل باشد علاوه بر اینکه به راحتی قابل شست و شو و همچنین ضد حساسیت است ̜ به راحتی از دیوار بدون اینکه آسیبی ببیند کنده می شود.

4 7 گرد و غبار را به خود جذب نکند و همچنین ایجاد حساسیت نکند و آلرژی زا نباشد.

5 7 بعد از نصب ̜ یک سطح صاف و بدون هیچ درزی ایجاد کند.

نکته ی 8 نحوه انتخاب کاغذ دیواری :

از آنجایی که تنوع زیادی در طرح و رنگ کاغذ دیواری موجود می باشد ̜ انتخاب آن سخت و دشوار است به خصوص اگر شما فردی سخت سلیقه و مشکل پسند باشید اما ما به شما کمک می کنیم تا یک کاغذ دیواری خوب را انتخاب کنید.(www.knaufir.net)

اولین و مهم ترین قدم برای انتخاب صحیح کاغذ دیواری این است که شما از اول در ذهن خود طراحی کامل از آن چه که مورد پسندتان است داشته باشید تا با این کار به انتخاب خود کمک بزرگی بکنید ̜ سپس جنس و کاغذ دیواری را بر اساس طرحی که در ذهن خود دارید به راحتی انتخاب کنید.

نکته ی 9 هزینه کاغذ دیواری :

همان گونه که قبلا ذکر شد بسته به نوع طرح و رنگ کاغذ دیواری قیمت های متنوعی از آن در بازار موجود می باشد.(www.knaufir.net)

قیمتی که شما در آلبوم های موجود در مغازه ها مشاهده می کنید یزای یک رول از کاغذ دیواری استدر صورتی که رول های آن برای فروش 2 الی 3 برابر رول های تکی می باشد و و این کار سبب می شود تا متراژ بیشتری از کاغذ دیواری را در اختیار داشته باشید و در هزینه های شما صرفه جویی شود.

برای روشن شدن مسئله مثالی را برای شما بازگو می کنیم فرض کنید یک رول واحد 13.5 فوت (حدودا 4 متر و 11 سانتی متر) باشد پس رول دو برابر 27 فوت (حدودا 8 متر و 28 سانتی متر) می باشد و اگر متراژ دیوار اتاق شما 9 فوت (حدودا 2 متر و 75 سانتی متر) باشد تنها سه ردیف از یک رول یک واحدی را می توانید استفاده کنید.

نکته ی 10 انواع طرح کاغذ دیواری :

به طور کلی دو نوع طرح کاغذ دیواری در بازار موجود است :

1 10 طرح مستقیم و ساده :

این طرح ها همانند طرح های راه راه عمودی یا طرح های راه راه افقی می باشد(www.knaufir.net) که بیشتر برای قسمت درزها و به ترتیب برای قفسه های کوتاه و سقف های بلند استفاده می شود.

2 10 طرح های منحنی شکل :

نمونه بارز این طرح ̜ طرح های گل دار یا طرح اشکال هندسی می باشد که می توان از آن ها به دنبال طرح های ساده استفاده کرد یعنی ترکیبی از این دو طرح را بر روی دیوارها به کار ببرید.

نکته ی 11 کاغذ دیواری ها را از کجا تهیه کنیم :

برای خرید کاغذ دیواری دو راه وجود دارد یکی از طریق فروشگاه های اینترنتی و دیگری فروشگاه های مخصوص فروش کاغذ دیواری.

خرید کاغذ دیواری از طریق فروشگاه های مجازی ایده چندان جالبی به شمار نمی آید (www.knaufir.net)زیرا رنگ ̜ جنس ̜ طرح و نوع بافت کاغذ دیواری در تصویر با آن چیزی که شما مشاهده می کنید کاملا متفاوت است.

اگر شما به فروشگاههای مخصوص فروش کاغذ دیواری بروید می توانید از نزدیک بافت و طرح کاغذ دیواری را مشاهده کنید و همچنین می توانید نمونه ای از کاغذ دیواری انتخابی خود را با خود به خانه بیاورید و ببینید که آیا با رنگ کفپوش ̜ میز و صندلی ها ̜ مبلمان و سایر وسایل خانه مطابقت دارد یا خیر.

نکته ی 12 نورپردازی موجود در منزل :

اگر منزل شما دارای نورپردازی می باشد باید در انتخاب کاغذ دیواری نهایت دقت تان را به کار ببرید چون جلوه آن در نور چه در روز و چه در شب تاثیر زیادی در زیبایی و نظم و ترتیب منزل شما دارد.(www.knaufir.net)

بهتر است برای نور پردازی تاریک یا به اصطلاح همان لایت از کاغذ دیواری با رنگ روشن استفاده کنید تا تضاد میان این دو جلوه خاصی به منزل شما ببخشد و بر عکس یعنی اگر نور پردازی منزل شما روشن است بهتر است از کاغذ دیواری با طرح و رنگ مات استفاده کنید.

پس به طور کلی می توان نتیجه گرفت که کاغذ دیواری را بر اساس رنگ کفپوش ̜ طرح و رنگ مبلمان ̜ نوع نور پردازی منزل و ........ باید انتخاب کرد گرچه سلیقه خودتان نیز در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری بسیار حائز اهمیت می باشد.

پس نکته مهم در اینجا این است که کاغذ دیواری باید قابل شست و شو باشد تا همیشه خانه ای تمیز داشته باشید و خود و افراد خانواده تان از آن لذت ببرید.(www.knaufir.net)

روش نصب کاغذ دیواری

مقدمه :

در این مقاله سعی می کنیم تا روش نصب کاغذ دیواری را شرح دهیم. تا کنون در هنگام نقاشی کردن , با مشکلاتی که پیش می آید مواجه شده اید. مشکلاتی از قبیل بوی تند رنگ و مدت زمانی که باید مراقب دیوارها باشید تا خشک شوند ؛ اما نصب کاغذ دیواری علاوه بر سرعت بیشتر به علت استفاده از چسب مخصوص کاغذ دیواری با پایه آب نتنها بویی ندارد بلکه بلکه سرعت خشک شدن آن نیز بسیار عالی می باشد پس از نصب کاغذ دیواری نیز چسب هایی که احتمالا از درزها بیرون زده اند به راحتی با یک ابر نم دار پاک می شوند. (www.knaufir.net)پیش از اینکه روش نصب کاغذ دیواری را آغاز کنیم نیازمند ابزارهای مربوط به نصب هستیم. میز کار , قلموی بزرگ , کاردک پلاستیکی , تیغ موکت بری و خطکش از موارد مورد نیاز برای شروع نصب کاغذ دیواری می باشند. پس از تهیه لوازم مورد نیاز وسایل منزل را حدودا تا 1 و نیم متر از دیوار فاصله دهید تا فضای کافی برای قراردادن یک چهارپایه یا نردبان وجود داشته باشد. برای شروع میتوانید به جای میز کاغذ دیواری از میز ناهار خوری استفاده کنید یه به جای خط کش بلند از یک وسیله شبیه خط کش که مطمئن هستید صاف استفاده کنید چسب کاغذ راهم که چسبی آماده است می توانید از رنگ فروشی ها و یا فروشگاه های لوازم ساختمانی تهیه و از فروشنده ترکیب نحوه درست کردن و به عمل آوردن چسب را پرسید. چسب کاغذ دیواری پودری شبیه به گچ است که باید آن را با کمی آب و چسب چوب مخلوط کنید تا آماده استفاده شود.(www.knaufir.net) دقت داشته باشید که کیفیت چسب کاغذ دیواری بسیار حائز اهمیت است. سعی کنید تا بهترین نوع آن را انتخاب نمایید. علاوه بر کیفیت چسب نحوه ترکیب آن نیز بسیار مهم است. معمولا نصاب های کاغذ دیواری مته ای که سر آن شبیه پروانه است را به دریل متصل می کنند و آن را در سطل چسب فرو می برند و با روشن کردن دریل عملی شبیه به هم زدن آشپزخانه اتفاق می افتد و به علت سرعت بالا و یکنواخت چسب به خوبی مخلوط می شود و کمتر زیر آن حباب هوا باقی می ماند. اگر شما هم بتوانید در هنگام مخلوط کردن چسب چیزی شبیه به این را فراهم کنید ترکیب به دست آمده بسیار یک دست و عالی خواهد بود.

زیر سازی

پس از فراهم کردن موارد و ابزارهای مورد نیاز نصب نوبت به بازبینی و زیر سازی دیوار می رسد اگر دیواری که قصد دارید آن را کاغذ دیواری کنید نم داشته باشد باید علاوه بر نم ریشه و منبع نم را نیز از بین ببرید تا کاغذ دیواری ها پس از نصب دچار مشکل نشوند. (www.knaufir.net)کلید و پریزها را باز کنید و قسمت های نم در را با کاردک فلزی بتراشید تا چند سانت این کار را ادامه دهید تمام گچ های خیس را از دیوار جدا کنید تا به قسمتی که نم از آنجا شروع می شود برسید و مشکل را بر طرف نمایید سپس مجداد دیوار را گچ کنید و باقی مراحل را که در ادامه توضیح می دهیم پس از خشک شدن کامل گچ انجام دهید توجه داشته باشید که می توانید از افرادی که متخصص بر طرف کردن نم دیوار هستند کمک بگیرید. مطمئنا آن ها این کار را بهتر از شما انجام خواهند داد با فرض اینکه نم دیوار را از بین برده و دیوار نیز کاملا خشک شده است ادامه می دهیم. قسمت هایی را که به تازگی گچ کرده اید را باید روغن الیف بزنید. (روغنی است برای زیر سازی پیش از رنگ که در رنگ فروشی ها موجود است.) اگر هم کل دیوار اصلا رنگ نشده است و به طور کامل گچ است باید کل دیوار را روغن الیف بزنید پس از اتمام این مرحله دیوار را بازبینی کنید تا احیانا ترک یا شکافی روی ان وجود نداشته باشد اگر وجود داشت بایستی با بتونه آن را از بین ببرید و پس از بتونه کاری به احتمال زیاد دیوار پر از لکه های تیره و روشن شده است. (www.knaufir.net)برای اینکه این لکه ها ممکن است حتی پس از نصب کاغذ دیواری ها نیز دیده شوند (البته در کاغذ دیواری های خیلی نازک) بهتر است دیوار را یک دست رنگ روغن در حد آستر بزنید تا دیوار یک نواخت تر شود. محلولی رقیق از چسب کاغذ دیواری و کمی سریش درست کنید و آن را با قلموی بزرگ به دیوارها بزنید تا گرد و غبار احتمالی روی دیوار زدوده شود و کاغذ دیواری ها در هنگام نصب محکم به دیوار بچسبند توجه داشته باشید که پیش از انجام این کار برق را از کنتور قطع کنید حتما لازم نیست رادیاتورهای سوفاژ را باز کنید چون معمولا آب بندی مجدد کار سختی است می توانید در هنگام نصب با یک وسیله تی شکل یا حتی اگر فاصله رادیاتور با دیوار زیاد است با دست این کار را انجام دهید و پشت آن ها را کاغذ دیواری کنید.

نصب کاغذ دیواری

ابتدا کاغذ دیواری را به اندازه 5 تا 10 سانتیمتر بزرگتر از ارتفاع دیوار برش می زنیم و روی میز کار قرار می دهیم توجه داشته باشید که فقط قواره اول را باید این طور برش بزنید , زیرا رول بعدی را با توجه به طرح کاغذ دیواری باید برش بزنید. بهتر است تا در اینجا یک مورد بسیار مهم را توضیح دهیم و آن جوری طرح است(www.knaufir.net) جوری طرح یعنی اینکه پس از چسباندن قواره اول کاغذ دیواری به دیوار , اگر کاغذ دیواری ما طرح دار باشد و به طور کلی ساده نباشد مجبور هستیم قواره دوم را طوری ببریم تا طرح ها در ادامه هم قرار بگیرند. از انجام این کار با عنوان جوری طرح یاد می کنیم. حالا روش نصب را ادامه می دهیم. برای برش دادن قواره دوم کاغذ دیواری باید جوری طرح ار در نظر بگیرید و ممکن است لازم باشد که این قواره را تا 60 سانتیمتر بزرگتر برش بزنید. پس از برش دادن کاغذ دیواری ها به اندازه یک رول کامل بهتر است آن ها را چسب بزنید و نصب کنید و سپس به سراغ رول های بعدی بروید. چون ممکن است نصب کاغذ دیواری ها طول بکشد و چسب آن ها خشک شود. برای چسب زدن کاغذ دیواری ها با قلموی بزرگ از مرکز کاغذ دیواری به سمت لبه ها این کار را انجام بدهید و لبه ها را زیاد چسبی نکنید. بعد از چسب زدن قسمت های چسب خورده کاغذ دیواری را روی هم بگذارید تا 10 دقیقه بماند و بعد از آن کاغذ دیواری را از سمت بالای دیوار به سمت پایین شروع به نصب کنید. (www.knaufir.net)اولین قواره را عمود نصب کنید باقی قواره ها خود به خود عمود نصب خواهند شد. با کاردک پلاستیکی چسب کاغذ دیواری را از مرکز به سمت بیرون کاغذ هدایت کنید. پس از چسب زدن یک قواره , با تیغ و به کمک همان کاردکی که در دست دارید و یا با قرار دادن خط کش بلند لبه بالایی کاغذ دیواری را که اضافی است را برش بزنید اگر کاغذ دیواری هایی که چسب زده اید و به حال خود رها کرده اید بیشتر از 15 دقیقه به همان شکل باقی بمانند خراب می شوند یا به عبارت دیگر آنقدر کش می آیند که دیگر قابل استفاده نمی باشند. نکته مهم دیگر این است که کاغذ دیواری هایی را که جنس آن ها نانوون یا پیپر است و نازک هستند را طبق دستورالعمل دیگری باید نصب کنید به این شکل که باید چسب را به دیوار بزنید و کاغذ دیواری را نصب کنید و اگر چسب را به پشت خود کاغذ دیواری ها بزنید کاغذ دیواری ها خراب می شوند.(www.knaufir.net)شبکه های اجتماعی

                                

به کانال کنافکاران ایران بپیوندید

بزرگترین گروه کناف دراصفهان

متعهد به کیفیت   متخصص درظرافت


 

---------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------

 

بازدید >مشاوره>طرح رایگان

 

آماده عقد قرارداد وشروع کار

هماهنگی جهت بازدید پروژه ها

تلفن 09132018394

--------------------------------------

پروژهای درحال اجراء

خیابان آبشاراول مجتمع امین

آماده اجرای کناف درکمترین زمان

تبلیغات